Ogłoszenia duszpasterskie – Święto św. Szczepana /26.12.2019/

Dzisiaj, drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Poświęcenie owsa. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.
Mszy Św. o godz. 18.00 nie będzie. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Piątek– święto Jana Apostoła i ewangelisty
Sobota – święto Świętych Młodzianków, Męczenników
Niedziela – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Św. o godz. 9.30 pomodlimy się w intencji jubilatów ( małżonków przeżywających Złote Gody).

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznego wystroju naszej świątyni: za przygotowanie szopki siostrze Renacie, Panu kościelnemu, Panu Władysławowi Nęcka i tym wszystkim, którzy pomagali w kościele. Dziękujemy sprzątającym rodzinom z Nielepic. Wyrazy podziękowania składamy dla Ks. Roberta i Ks. za trud duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia naszych dzieci na tegorocznych roratach w Adwentu.

W piątek kancelaria parafialna nie czynna!!!

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania zapraszany kolejne rodziny z Nielepic od p. Władysława Sarnek do p. Zofii Rokosz.

W tym tygodniu rozpoczynamy w parafii wizytę duszpasterską, popularnie zwaną kolędą.
Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o sprawach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności.
Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej. Dziękując wszystkim za składane ofiary przy tej okazji, przypominamy, iż część ich przekazywana jest na Kurię, bratnią pomoc kapłańską, seminarium duchowne, Caritas i misje.

Plan kolędy:
27 .12. 2019 r. (Piątek)
1. Brzezinka – od pp. Gwizdała do pp. Marona
(ul. Sportowa, ul Łanowa, ul. Majowa, ul. Krótka, ul. Słoneczna, ul. Krakowska) godz. 9.00
2. Młynka – (od kamieniołomu) godz. 9.00

28 .12. 2019 r. (Sobota)
1. Nielepice – od szkoły
(ul. Pogodna, ul. Długa, ul. Sosnowa. ul. Klonowa, ul. Konwaliowa, ul. Stroma, ul. Źródlana) g.9.00
2. Brzezinka – od Więckowic ( ul. Akacjowa, ul. Zarzecze, ul. Radosna) godz.9.00

30.12. 2019 r. (Poniedziałek)
1. Nielepice – Kmiecie
(ul. Świerkowa, ul. Kmieci, ul. Widokowa, ul. Akacjowa, ul. Długa, ul. Pod Skałą, ul. Aleja Brzozowa, ul. Słoneczny Stok, ul. Słoneczna) godz. 9.00