Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela Adwentu /22.12.2019/

W ostatnią adwentową niedzielę wpatrujemy się w postawę Maryi i Józefa – pokornych Sług Boga, którzy swoim posłuszeństwem i wiarą zapraszają każdego z nas do ufnego wypełniania woli Bożej.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 6.30. Kończy się adwent. Wieczorem – wg. tradycji, – zgromadzimy się w naszych domach przy stole na Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijańskie przeżycie tego wyjątkowego dnia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, czy wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania postu według tradycji.
Liturgiczny obchód Pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Pasterka w kościele o północy. (Kaplica: Nielepice, Brzezinka – godz. 22.00). Jutrznia przed Pasterką o godz. 23.30.
Taca z Pasterki przeznaczona jest Fundusz Obrony Życia SOS.

Środa – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Dodatkowo Msza Św. o godz.12.15. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”. Uroczyste nieszpory o Narodzeniu Pańskim o godz.17.30.

Czwartek – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Wieczornej Mszy Św. nie będzie.

Niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Św. o godz. 9.30 pomodlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku przeżywali „Złote i Srebrne Gody Małżeńskie”.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Zwiastowania NMP
Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W poniedziałek spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18.00.

W minioną niedzielę podczas „Spotkania przy choince” zebraliśmy ponad 18 tys. zł na leczenie Kacperka z Zabierzowa. W imieniu jego rodziców składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który w naszej parafii odbędzie się po raz drugi 6 stycznia 2019 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tym razem orszaki wyruszą z trzech stron naszej parafii: od boiska „Orlęta Rudawa”, od strony Brzezinki i Pisar, aby razem spotkać się na Rynku w Rudawie. Już dziś zachęcamy wszystkich parafian do przygotowania barwnych przebrań królów, pasterzy, aniołów i innych strojów. Zapraszamy wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze przebranie.

Sołtys i Rada Sołecka z Rudawy informują, że w dniu dzisiejszym w godz. od 17 do 19 wybiorą trzy najładniej oświetlone posesje.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na wtorek ( wigilia) zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Nielepic od p. Renaty Rudzkiej do p. Agaty Rudzkiej.

Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą remont kościoła. Więcej informacji o pracach remontowych na nabożeństwie na zakończenie roku.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Stanisława Karbownika z Pisar, śp. Edwarda Dudek z Brzezinki. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Źródło. Prasa świąteczna z płytami kolęd. Cena 10 zł.. Świeca Caritas na stół wigilijny.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: