Ogłoszenia duszpasterskie – 5 niedziela Wielkiego Postu /18.03.2018/

Od wczoraj trwają w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Serdecznie witamy w parafii Ks. dr Jana Klimka z Krakowa, który poprowadzi ćwiczenia rekolekcyjne w naszej wspólnocie.
Znajdźmy czas, by móc uczestniczyć w rekolekcjach. Prosimy parafian o modlitwę w intencji Księdza rekolekcjonisty.

Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Msze św. z nauką ogólną w kościele o godz. 6.45; 8.00; 9.30; 11.00; 18.00. Droga krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn i ojców. Taca zbierana podczas rekolekcji będzie przekazana rekolekcjoniście.

Od jutra(tj. poniedziałku) Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00.

W liturgii kościoła:

Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu przypada 20 rocznica święceń biskupich Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Polecajmy go w naszych modlitwach Bogu.
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przynoszenie próśb i podziękowań do Matki Bożej.
Piątek – Droga krzyżowa o godz. 17.30 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej, ok. 18.30 (dla dorosłych).
Niedziela Palmowa – uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie palm po Mszy św.

Parafialna Droga Krzyżowa ulicami Nielepic o godz. 20.00. Zapraszamy parafian i gości do wzięcia udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie. Prosimy o przyniesienie świec.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudawie informuje, że wnioski o przyjęcie dziecka do Oddziału Przedszkolnego i klasy I należy składać w sekretariacie szkoły do 23 marca 2018 roku.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Józefa
Środa – Róża św. Rity
Czwartek – Róża św. Jana Pawła II
Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

Prosimy o zgłaszanie osób chorych i w podeszłym wieku, które pragniemy odwiedzić w domach z posługą sakramentalną przed świętami (szczególnie tych, których nie odwiedzamy z okazji I soboty). Zgłaszamy chorych u pan opiekunek lub w zakrystii. Plan wizyty u chorych: Piątek: Niegoszowice (Msza św. godz. 9.00), Nielepice (Msza św. godz. 14.00/spowiedź), Młynka ( godz. 15.30); Sobota – Brzezinka (godz. 8.00), Pisary (godz. 9.00), Rudawa – godz. 9.00

W przyszłą niedzielę (25.03.br.0 zmiana czasu z zimowego na letni.

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu z Rudawy: ul. Dunajewskiego, ul. Łanowa, ul. Kolejowa, ul. Wyspiańskiego do mostu kolejowego o mostu rzecznego, ul. Siedleckiego od Niegoszowic, ul. Niepodległości, ul. Wyspiańskiego od mostu kolejowego, ul. Polaczka, ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze, Rudawa – Borek oraz mieszkańcom Pisar, Młynki, Niegoszowic i Kochanowa. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Andrzeja Pękali do pp. Łuczkoś.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Władysława Koźbiał z Pisar, śp. Czesław Gwizdała z Pisar. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych. Niedziela – Śmierć za ratowanie Żydów. Relacja z Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Źródło – numer o św. Józefie. Baranki wielkanocne na stół wielkanocny do nabycia w kiosku .

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczególne życzenia imieninowe kierujemy dla pana kościelnego, dziękując Mu za posługę w kościele. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrze przeżytych rekolekcji.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: