Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa /25.03.2018/

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. „Naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha”.                  (św. Jan Paweł II).

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do Triduum Paschalnego, czyli najważniejszego dla nas wydarzenia w Kościele – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Droga krzyżowa o godz. 16.00. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.17. 00.

Przypominamy, że dzisiaj Droga Krzyżowa w Nielepicach o godz. 20.00. Prosimy uczestników tego nabożeństwa o przyniesienie świec.

Program Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartekdzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątekdzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszamy na adorację na godz. 12.00. Droga krzyżowa w kościele o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie według dotychczasowego porządku.
Plan adoracji:
Gorzkie Żale – godz. 20.00, 22.00, i 24.00
Adoracja młodzieży – godz. 21.00
Różaniec – godz. 02. 00. w nocy
Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 03.00 w nocy

Wielka SobotaWigilia Paschalna. Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów w kościele o 9.00; 10.00; 11.00; 12.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec. W kiosku do nabycia świąteczna prasa katolicka.

Święcenie pokarmów:
Brzezinka – godz.10.00, Niegoszowice – godz. 10.20, Kochanów/szkoła – godz.10.40
Kochanów / Sowiarka – godz. 11.00, Młynka/ świetlica – godz.11.20,
Młynka / p. Edwarda Siodłak / – godz. 11.4o
Pisary/boisko – godz. 10.15, Pisary kapliczka/na zakręcie – godz. 10.30,
Rudawa – krzyż przy drodze – godz. 10.45,
Nielepice/kaplica – godz. 11.00, Nielepice/szkoła – godz. 11.15,

Niedziela WielkanocnaNiedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcja o godz.6.00. Uroczyste nieszpory Zmartwychwstania Pańskiego o godz.17.30.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. według porządku niedzielnego. Uroczyste chrzty dzieci o godz. 12.15. Wieczornej Mszy św. w kościele nie będzie.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: Rudawa ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Stroma, ul. St. Polaczka, ul Zamkowa, ul. Kalwaryjska, ul. Śląska, ul. Krakowska, ul. Trzaskowskiego oraz mieszkańcom Brzezinki i Nielepic. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać. W środę pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. o godz. 18.00.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą środę (!!!) troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od pp. Bodurek do p. Adama Baster. Będzie to sprzątanie świąteczne. Natomiast w sobotę po zakończeniu Wigilii Paschalnej zapraszamy do przemycia kościoła rodziny od p. Renaty Rudzkiej do Agaty Rudzkiej.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć? Niedziela – Wyjątkowy chrzest szesnastego dziecka w rodzinie Nelców , w którym uczestniczył Prezydent Duda i ks. Kard. Dziwisz. Źródło – Mały Gość – Prezent, kalendarz na Triduum

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jan Jackowski z Nielepic, śp. Józef Rudzki z Nielepic. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Wolontariusze „Grudniowej Niespodzianki” informują, że obdarowali 19 rodzin z naszej parafii paczkami z żywnością i środkami czystości z darów przyniesionych do kościoła. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: