Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela Wielkiego Postu A (26.03.2023)

Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu, zwana dawniej Pasyjną. W naszej parafii przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. Jacek Szydło z Siedlca.

Droga Krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie Żale o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

Codziennie pól godziny przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Od poniedziałku wieczorna Msza Św. o godz. 18.00!!!(zmiana godziny)

W wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej (godz. 7.30 – 10.30; 15.00 – 16.30; 17.00 – 18.00).

W środę zakończenie rekolekcji wielkopostnych. Msza Św. z błogosławieństwem rekolekcyjnym o godz. 8:00 i 18:00.  Taca w tym dniu przeznaczona dla Ks. rekolekcjonisty.

W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 a dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy Św.

W sobotę po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W tym dniu odwiedziny chorych przed Świętami. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i w podeszłym wieku, szczególnie tych, których nie odwiedzamy z okazji pierwszej soboty.

Odwiedziny wg. porządku: Brzezinka godz. 9:00, Nielepice i Pisary godz. 10:00, Niegoszowice godz. 9:00 (Msza Św.) i Rudawa  godz. 11:00.

W niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Uroczystą Eucharystię o godz. 11:00 rozpoczniemy przy ołtarzu polowym, gdzie poświęcimy palmy i w procesji udamy się do naszej świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy Św. tradycyjny konkurs palm.

W tym dniu  Parafialna Droga Krzyżowa w Nielepicach o godz. 20:00. Niech nasz udział w Drodze Krzyżowej będzie wyrazem wspólnej modlitwy z tymi, którzy przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej w Krakowie będą wyrażać sprzeciw w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II. Prosimy o przyniesienie świec.

Dziękujemy parafianom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Kochanowa od pp. Głowackich do pp. Pasek

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu parafianom: Rudawa – Zamek (ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Stroma, ul. Polaczka. ul. Zamkowa), Rudawa – Rynek(ul. Niepodległości, ul. Wyspiańskiego, ul. Polaczka); Rudawa –  ul. Dunajewskiego (nowe osiedle nr 47 – 79). Szczególne podziękowania składamy osobom, które zbierają ofiarę. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Niegoszowice (1), Pisary (1),

Prasa katolicka: Polecamy w „Gościu niedzielnym” między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. W tygodniku Niedziela znajdziemy ciekawy artykuł „Po co nam spowiedź?”. Dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów serdecznie zaprasza na „Kiermasz ciast dla Zosi”, który odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku w Zabierzowie przy ul. Szkolnej 2 w godzinach od 10 do 16 pod hasłem „Przynieś albo kup”. W tym dniu będzie można upiec i przynieść ciasto lub je zakupić. Ciasta będziemy przyjmować od godz. 7:30. Dzieci zapraszamy na warsztaty robienia pisanek oraz palm wielkanocnych. Prosimy o włączenie się do akcji. Całkowity dochód zostanie przekazany dla Zosi.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: