Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa A (02.04.2023)

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do  Triduum Paschalnego, czyli najważniejszego dla nas wydarzenia w Kościele – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Przypominamy, że ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o godz. 17. 00.

Wieczorem w Nielepicach parafialna Droga Krzyżowa o godz. 20:00. Niech mój udział w tym nabożeństwie  będzie wyrazem obrony dobrego imienia Św. Jana Pawła II. Prosimy o przyniesienie świec. Osoby, które nie mogą być w tym dniu przy Franciszkańskiej 3, ani na Drodze Krzyżowej, zachęcamy do duchowej łączności i do zapalenia świec w oknach domów o godz. 21.37. Ten drobny gest będzie znakiem pamięci i wdzięczności Papieżowi Polakowi.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu:

W poniedziałek, wtorek i środę możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed wieczorną Mszą Św. 

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po wieczornej Mszy Św.). Pouczenie chrzcielne po Mszy Św. o godz. 18.00.

Program Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek. Dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek. Dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60.

Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. Szczegółowy program adoracji dzieci szkolnych:

godz. 9:00 (dzieci komunijne kl. 3),  godz. 10:00 ( kl. 4 –5), godz. 11:00 ( kl. 6,7,8 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania).

Droga Krzyżowa o godz. 15.00.

Rozpoczęcie liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Plan adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie:

godz. 20.00, 22.00, i 24.00 – Gorzkie Żale

godz. 02:00 w nocy – Różaniec

godz. 03:00 w nocy – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Wielka Sobota. Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00!!! Prosimy o przyniesienie świec. Procesja Rezurekcyjna po zakończonej Liturgii. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną, Poczty sztandarowe do świętowania najważniejszego wydarzenia Roku Liturgicznego w Kościele.

W tym dniu święcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00. Ponadto święcenie pokarmów:

Brzezinka – godz.10.00,

Niegoszowice – godz. 10.20,

Sowiarka – godz. 10.40

Kochanów (szkoła) – godz. 11.00,

Młynka / świetlica – godz. 11.20,  Młynka / plac zabaw koło pp. Siodłak / – godz. 11.40;

Pisary / boisko – godz. 10.00, Pisary kapliczka / na zakręcie – godz. 10.20,

Rudawa  / krzyż przy drodze – godz. 10.40,

Nielepice / szkoła – godz. 11.00, Nielepice / kaplica – godz. 11.20,

Niedziela Wielkanocna. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Św. dodatkowa o godz. 12.15. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu parafianom z Rudawy – Podłonie (ul. Wyspiańskiego, ul. Słoneczna, ul. Kolbego, ul. Nad Rudawka, ul. Łąkowa); Rudawa – szosa (ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Śląska, ul. Podgórska, ul. Trzaskowskiego) oraz mieszkańcom z Kochanowa.

Dziękujemy parafianom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W czwartek do sprzątania świątecznego zapraszamy rodziny z Nielepic od p. Marty Gędłek do p. Janiny Korbiel. W sobotę po zakończeniu Wigilii Paschalnej do przemycia kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Marii Laskiewicz do pp. Skrobot.

Wspólnota Źródło’ z parafii Bolechowice zaprasza na seminarium odnowy wiary. Są to rekolekcje połączone z modlitwą o dary Ducha Świętego. Zaczynają się 17 kwietnia o godz. 19.00 na Wikarówce.  Kontakt tel. Dostępny na karteczkach na bocznym ołtarzu.

Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”  warto przeczytać m.in. o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia oraz o tym, jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie. W tygodniku Niedziela przeczytamy „Jak skutecznie przekazać dzieciom wiarę?”. Dla dzieci Mały Gość i Jaś

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Zdzisława Adamika. Polecamy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: