Ogłoszenia duszpasterskie – święto Chrztu Pańskiego C  (09.01.2022)

Dziś, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją do święta Ofiarowania Pańskiego (tj. 2 lutego) zachowujemy liturgiczny charakter Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres zwykły. 

Kalendarz liturgiczny:

Czwartek – wspomnienie (dowolne) św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom III Orszaku Trzech Króli w Rudawie. Dziękujemy szczególnie tym, którzy ubogacili nasz orszak barwnymi strojami, dziękujemy strażakom z OSP,  Klubowi Seniora z Rudawy.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek– Róża Matki Bożej Fatimskiej

Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 6.100 zł. Dziękujemy za koperty złożone na remont dzwonów: Brzezinka (2), Młynka (2), Nielepice (4), Niegoszowice (3), Rudawa (3). Dziękujemy za przelewy na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Elżbiety Pietruszka (ul. Sportowa) do p. Teresy Janik.

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela. W najnowszej „Niedzieli” piszemy, co może się wydarzyć w Polsce i wokół Polski w nowym roku. Dla dzieci: Mały Gość, Staś,

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Lesław Kreczkowski z Rudawy, śp. +Józefa Feluś z Krzeszowic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Pragniemy zaprosić kolejne rodziny na Msze Św. „kolędowe” z  kolejnych rejonów naszej parafii. Zapraszamy do kościoła na godz. 18:00 gdzie pomodlimy się w intencji naszych rodzin. Na zakończenie Eucharystii będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. (plan na drugiej stronie)

Zapraszamy na kolejne Msze św. „kolędowe” według poniższego harmonogramu:

Poniedziałek (10.01.2022)
Rudawa – Przymiarki: ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej,

Rudawa – Borek: ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski

Wtorek (11.01.2022)
Rudawa – Zamek: (ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka,
ul. Polaczka)
Rudawa – Baranówka: ul. Ks. Siedleckiego 1, 2, 3, 5, 6, 8, ; ul. Ogrodowa 1-10; ul. Olszynowa,
Rudawa – ul. Widokowa 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 36, 38, 40,

Środa
(12.01.2022)
Pisary – (od pp. Hrabia do pp. Buniak): ul. Płk. Pisarskiego, ul. Kamienna, ul. Krótka,
ul. Spokojna, ul. Zakątek, ul. Akacjowa

Czwartek (13.01.2022)

Pisary – (od p. Dobrzańskiego do końca w kierunku Rudawy): ul. Dworska,

ul. Lipowa, ul. Łąkowa, ul. Płk. Pisarskiego, ul. Sportowa, ul. Sosnowa, ul. Brzozowa,

ul. Kolejowa

Piątek (14.01.2022)

Pisary – (od Dubia: po obu stronach do p. Stanisławy Grela): ul. Kasztanowa, ul. Dąbrówki, ul. św. Rocha, ul. Aroniowa, ul. Polna, ul. Siedlecka, ul. Słoneczna;

Pisary – (Osiedle do pp. Zdziech): ul. Spacerowa, ul. Widokowa
Rudawa – Domy za cmentarzem: ul. Dunajewskiego 4, 10, 15, 16, 18, 24, 27/1, 27/2, 27/3, 27/7, 28, 32, 35, 36, 37, 39, 41, 43, 45, 88; ul. 21 lipca 16; ul. Łanowa 6, 7, 10, 11, 17, 20, 21, 26, 27, 33

Sobota (15.01.2022)

Rudawa – Szosa – lewa strona i prawa strona: ul. Śląska, ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego, ul. Podgórska, ul. Podhalańska i Rudawa – Dom kolejowy

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: