Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła C (09.10.2022)

Za tydzień, w niedzielę 16 października br., przeżywać będziemy w całym kraju XXII Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to „Blask prawdy” (Veritatis splendor). Wydarzenie to poprzedzone jest listem Episkopatu Polski, który jest czytany dzisiaj w kościołach naszej ojczyzny.

Za tydzień przed kościołem ministranci będą kwestować na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek  – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej

W tym tygodniu:

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30.

We wtorek wspomnienie (dowolne) św. Jana XXIII, papieża. Katecheza dla młodzieży z kl. VI. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00.

W środę wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym (godz. 16.30). Katecheza przy parafii dla młodzieży z kl. VII po wieczornej Mszy Św.

W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W tym dniu o godz. 18.00 !!! zostanie odprawione ostanie odprawione ostatnie nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, a następnie odmówimy różaniec i udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

Były głosy zapytania ze strony mężczyzn, jak i rodziców, którzy chcieliby założenia nowej róży rodziny modlącej się za dzieci. Gorąco zapraszamy chętnych do  włączenia się w modlitwę  Żywego Różańca zarówno kobiety, jak i mężczyzn

W piątek wspomnienie (dowolne) św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. W tym dniu przypada święto  Komisji Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). Z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcom naszej parafii, życząc im satysfakcji oraz sukcesów w procesie kształtowania serc i umysłów naszych dzieci.

W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętając o naszych bliskich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, przyjmujemy na modlitewne wypominki za zmarłych. W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych przez cały rok przed Mszą Św. Te wypominki przyjmujemy tylko w kancelarii. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych. Kartki na wypominki na bocznym ołtarzu. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Na wypominki roczne składamy ofiarę za jedną duszę zmarłego, podobnie, jak na intencję Mszy Św.

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie zostawiajmy sprzątania grobów na ostatnie dni października.

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5.800 zł. Dziękujemy za ofiary w kopertach na renowacje otoczenia kościoła: Nielepice (2), Rudawa (1), Kochanów (1). Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Zamkowa (do końca ) ul. Krótka i ul. Akacjowa.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” warto zwrócić szczególna uwagę na akcję na tekst będący odpowiedzią na akację, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców do rezygnowania z lekcji religii. Niedziela – Sobór przełomu i nadziei. Przeczytamy ciekawy artykuł o 60 r. zwołania Soboru Watykańskiego II. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Anna Krzykalska z Rudawy, śp. +Maria Ziembińska z Krakowa, śp. +Marian Kołodziejczyk z Kochanowa. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: