Druga niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego /11.04.2021/

” … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. (św. JP2)          

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Także dzisiaj rozpoczyna 77. Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Na Mszy Św. o godz. 11.00 przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby ołtarza.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz.18.00).

W niedzielę rozpoczyna się 13. Tydzień Biblijny. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.

Informujemy, że 30 kwietnia br. ks. bp Robert Chrząszcz udzieli młodzieży z klasy 8 Szkoły Podstawowej sakramentu bierzmowania. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej na spotkanie organizacyjne po Mszy Św. o godz. 11.00. Harmonogram spotkań w kościele dla kandydatów do bierzmowania: wtorek (13.04.21) – kl.8 Nielepice; środa (14.04.21) –kl. 8a Rudawa; czwartek (15.04.210 klasa 8b Rudawa. Spotkania rozpoczyna o 17.00.

Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się 25.04.21. ( niedziela) po Mszy Św. o godz. 11.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W Poniedziałek Wielkanocy taca na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie wyniosła 2.123 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Brzezinka (1), Niegoszowic (1). Kończymy układanie kamienia na drodze procesyjnej wokół kościoła. Koszt obecnych prac wyniósł 33 tys. zł.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy: ul. ks. Siedleckiego /od p. Bednarska /.

Prasa katolicka: Dzisiaj w ”Gościu niedzielnym” polecamy dodatek – obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa. Niedziela  – artykuł: Anioł z Katynia. Poznamy tragiczną historię życia Janiny Lewandowskiej, jedynej kobiety , która została zamordowana w Katyniu. Mały Gość dla dzieci.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Czesław Florek z Nielepic, śp. +Wiesława Pawlikowska z Dubia, śp. +Stanisława Głogowska z Młynki, śp. +Józef Tarkowski z Rudawy, śp. +Helena Żurek z Niegoszowic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: