Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła /17.09.2017/

Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu. Warto by dzisiaj zapytać samego siebie – przeżywając Dzień Środków Społecznego Przekazu – czy w moim domu gości prasa katolicka? Czy wspieram media katolickie modlitwą i darem serca?
Spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 11.00.

Informujemy, że biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś został mianowany przez papieża Franciszka nowym metropolitą łódzkim i zastąpi na tym stanowisku abp. Marka Jędraszewskiego, który w styczniu został mianowany metropolitą krakowskim. Gratulujemy i zapewniamy nowego abpa Łodzi o naszej modlitewnej pamięci.

Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnik, patrona Polski
Środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy. Na wieczornej Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania do Matki Bożej składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzu. W czasie nowenny modlimy się we wszystkich intencjach z Mszy Św. zbiorowej z minionej soboty.
Czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
Piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
Sobota – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny

Wtorek – Róża św. Józefa
Piątek – Róża św. Jana Pawła II

W poniedziałek po Mszy  Św. o 18..00 katecheza dla młodzieży klasy III Gimnazjum. Spotkanie zaczyna się Eucharystią.

Informujemy, że najbliższą sobotę (23 września br.) o godz. 10.00 w kościele św. Marcina w Krzeszowicach odbędzie się Dekanalne Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią. Zapraszamy  Zelatorów do udziału w wspólnej modlitwie.

W sobotę na wieczorną Mszę Św. zaprasza Krąg Domowego Kościoła naszej parafii . Msza św. rozpocznie następny rok formacyjny Domowego Kościoła oraz przekazanie posługi animatorskiej Kręgu od Władysława i Agnieszki Nęcka z Brzezinka w ręce Tomasza i Elżbiety Sumera z Rudawy.  Jednocześnie informujemy, iż nadal poszukujemy nowych, odważnych małżeństw by stworzyć następny Krąg Domowego Kościoła.  Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie 23.09 o godz. 17.00 na plebanii u Ks.Mirosława – opiekuna .

Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie serdecznie zaprasza na bezpłatne „Zajęcia twórczo – rozwojowe dla każdego”. Zajęcia skierowane są do osób w każdym wieku (od dziecka do seniora), które chcą pobudzić i rozwijać swoją twórczość, zrobić coś dla siebie, nawiązać nowe znajomości i spędzić czas w ciekawy sposób. Od uczestników nie wymaga się żadnych umiejętności czy talentu artystycznego. Więcej informacji na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z ul. Śląska od pp. Jan i Elżbieta Góralczyk do pp. Firek.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Edward Chodacki z Niegoszowic. Polecamy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym: Po raz pierwszy od wielu lat pojawiła się realna szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Właśnie rozpoczęło się zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ”Zatrzymaj aborcję”. W „Gościu” znajduje się formularz do złożenia podpisu. Niedziela –  Ratuj różańcem Polskę i świat. Weź udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju. Źródło – świętowanie pod Tatrami.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.