Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła A /10.09.2017/

Przeżywając kolejny Tydzień Wychowania, w który tym razem wpisuje się jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi, zawierzmy nić naszego życia osobistego i rodzinnego rękom Maryi. Zastanówmy się też, czego jako rodzice, wychowawcy i duszpasterze możemy nauczyć się od Matki i Wychowawczyni Syna Bożego.

Nabożeństwo eucharystyczne połączone z Aktem Zawierzenie Niepokalanemu Sercu MB o godz. 17.30.

Dzisiaj rodziny naszej Archidiecezji Krakowskiej gromadzą się u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Kalwarii, prosząc o opiekę Pani Kalwaryjskiej dla naszych rodzin. Pielgrzymka rodzin odbywa się pod hasłem: „Błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia”.

Dzisiaj o godz. 18.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia z okazji rocznicy beatyfikacji bł. Władysława Bukowińskiego. Mszę św. poprzedzi modlitewne czuwanie o godz. 17.00. Zapraszamy parafian do modlitwy dziękczynnej za dar Błogosławionego Rodaka.

Wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
Środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu zapraszamy młodzież z kl. VII Szkoły Podstawowej i kl. II Gimnazjum na Mszę świętą o godz. 18.00 w ramach przeżywanego Tygodnia Wychowania w Kościele..
Sobota – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana bp

W środę 13 września br. o godz. 19.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, a następnie odmówimy różaniec i udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec (świece są do nabycia w kiosku z prasą katolicką).

Ponawiamy zaproszenie do włączenia się w modlitwę Żywego Różańca. Byłoby pięknym owocem 100 – lecia objawień Matki Bożej w Fatimie powstanie kolejnej róży różańcowej w naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych w kościele.

Zakończyła się zbiórka artykułów szkolnych w naszym kościele ramach akcji „Kolorowe kredki” dla potrzebujących dzieci z naszej Gminy. Szczególne słowa podziękowania kierujemy dla Wolontariuszy, którzy włączyli się w zbiórkę artykułów szkolnych.

Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będziemy przeżywali 20 maja 2018 roku (tj. trzecia niedziela maja).

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze /od pp. Jana i Marzeny Wąchol/.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Piotr Romański z Siedlca. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – Czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników? Ciekawy artykuł!!! Niedziela – temat numeru: Gdy świat się wali… Na ratunek: Pokuta i różaniec. Źródło – artykuł – o jubileuszu 300 r. koronacji obrazu jasnogórskiego.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Zakończyliśmy w tym tygodniu kompleksową wymianę pokrycia wieży kościoła w Brzezince. Prace wykonała firma Dach – System z Kasinki Wielkiej. Koszt całkowity prac wyniósł 15.5 tys. zł. / Rusztowania 2.5 tys. zł/.

Informujemy, że 30 września br. odbędzie się Zjazd Absolwentów Technikum Przemysłu Drzewnego w Krzeszowicach w siedzibie szkoły przy ul. Krakowskiej 15. Zgłoszenia u Pana Władysława Płaczka tel. 603881638.