Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła B /18.11.2018/

Dobiega końca w archidiecezji krakowskiej II Światowy Dzień Ubogich. Dzisiaj, zgodnie z prośbą ks. abpa Marka Jędraszewskiego, przed kościołem ministranci kwestują na rzecz ubogich. Połowa zebranej kwoty zostanie przeznaczona na ubogich w parafii, a druga połowa zostanie przekazana do Caritas na organizacyjne Święta Ubogich w Krakowie i archidiecezjalne dzieła miłosierdzia.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

Środa – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

Sobota – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera, i Towarzyszy

Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Wszechświata.

Codziennie w kościele przed Mszą św. wieczorną modlitwa za zmarłych z parafii (wypominki).

W poniedziałek katecheza dla młodzieży bierzmowanej z klasy VII Szkoły Podstawowej (grupa II). Spotkanie  rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.

W niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Księdza Proboszcza z okazji imienin. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w salce katechetycznej.

Poniedziałek – Róża św. Józefa

Środa – Róża św. Rity

Czwartek  – Róża św. Jana Pawła II

Niedziela Róża Zwiastowania NMP

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Pisar od pp. Kulesza do pp. Cieśla.

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość. Niedziela – relacja z święta 100 r. odzyskania niepodległości. Źródło – Rusza zimowe skakanie. Wywiad z polskimi skoczkami.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.