Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła B /11.11.2018/
Narodowe Święto Niepodległości.

Dzisiaj świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał wolność i suwerenność. To powód do dumy i wdzięczności względem tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Ojczyznę.

Biskupi polscy w okolicznościowym liście przypomnieli: że, na drodze do niepodległej Ojczyzny wielką rolę odegrały nie tylko walka zbrojna, ale także pogłębianie polskiej świadomości, zmaganie o wartości w życiu publicznym, mocna rodzina, religia i Kościół.

Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Po Mszy św. koncert słowno – muzyczny w wykonaniu zespołu „Credo”.

Przypominamy, że dzisiejsza Msza św. o godz. 11.00 została przesunięta na godz. 11.30!!!

Poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
Wtorek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski
Sobota– wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

We wtorek katecheza dla młodzieży bierzmowanej z klasy VII Szkoły Podstawowej (grupa I). Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00

W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Piątek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Pisar od  pp. Szarek do pp. Koszyk.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 5.720 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Dziękujemy parafianom za koperty składane na remont kościoła

Prasa katolicka: Dzisiaj w „ Gościu niedzielnym” Dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów. Niedziela – wywiad z Prezydentem A. Dudą. Źródło – Niepodległa Ojczyzna.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Teresa Piwowońska z Niegoszowic, śp. Janina Ziąbek z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen