Niedziela – Uroczystość Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa /29.12.2019/

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji małżeństw, a szczególnie za Jubilatów, którzy w minionym roku obchodzili złoty jubileusz małżeński.

Wtorek – wspomnienie św. Sylwestra, papieża (Sylwester). Ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste nieszpory o godz. 16.30. Msza Św. z kazaniem na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym.

Środa– uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Msze Św. wg. porządku niedzielnego.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” po wieczornej Mszy Św. Zapraszamy parafian do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. Nielepice – Msza św. o godz.15.15.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji ojczyzny i pokoju na świecie. Do modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca. W tym miesiącu nie odwiedzamy chorych.

Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Serdecznie zapraszamy parafian do wzięcia udziału w II Rudawskim Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego. O godz. 10.00 trzy orszaki wyruszą z trzech stron naszej parafii: od boiska „Orlęta Rudawa”, od strony Brzezinki i od Pisar, aby razem spotkać się na Rynku w Rudawie. Przy wspólnym śpiewie przejdziemy do kościoła, aby oddać hołd Dzieciątku Jezus. Posłuchamy krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu młodzieży szkolnej. Dla tych, którzy wezmą udział w Orszaku mamy korony i śpiewniki z kolędami.
Zachęcamy wszystkich parafian do przygotowania barwnych strojów królów, pasterzy, aniołów itp. Najpiękniejsze przebranie zostanie nagrodzone.
Po zakończeniu orszaku zapraszamy na Mszę Św. w kościele ok. godz. 11.00.

Środa – Róża Matki Bożej Królowej Pokoju
Czwartek – Różą Matki Bożej Gromnicznej
Piątek – Róża NMP Królowej Polski

W drugi dzień świąteczny św. Szczepana zebraliśmy 4150 zł na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie a podczas Pasterki 1600 zł na Fundusz „SOS dla Życia”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Tadeusza Banduły do p. Stanisława Musiała.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ryszard Zbrojny z Nielepic, śp. Irena Wańda z Pisar. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Kolęda w tym tygodniu:

30.12. 2019 r. (Poniedziałek)

1. NielepiceKmiecie

(ul. Świerkowa, ul. Kmieci, ul. Widokowa, ul. Akacjowa, ul. Długa, ul. Pod Skałą, ul. Aleja Brzozowa, ul. Słoneczny Stok, ul. Słoneczna) godz. 9.00

1. Brzezinkaod państwa Kocjan

(ul. Krakowska, ul. Zachodnia, ul. Widokowa) godz. 9.00

1. Rudawa – szosa – lewa strona

(ul. Śląska, ul. Krakowska) godz. 9.00

31.12.2019 r. (wtorek)

Sowiarka – od pp. Węgiel, ul. Lubomirskich w stronę Zabierzowa, od pp. Młynarczyk do pp. Bojarskich)

(ul. Łąkowa, ul. Lubomirskich, ul. Sowiarka, ul. Bulwarowa, ul. Spacerowa) godz. 9.00

02. I. 2020 r. (Czwartek)