Ogłoszenia duszpasterskie – druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim /05.01.2020/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.
Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego. Kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Jutro, w uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się 2. Rudawski Orszak Trzech Króli.   O godz. 10.00 wyruszymy z trzech stron naszej parafii, aby razem spotkać się na Rynku w Rudawie. Grupa Rudawska wyruszy od stadionu LKS Orlęta Rudawa, grupa z Brzezinki od bloków przy ul Dunajewskiego w Rudawie a grupa Pisarska od boiska sportowego w Pisarach.
Zapraszamy wszystkie sołectwa parafii do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i przyłączenia się do wspólnego wędrowania z kolędnikami. Na Rynku oddamy hołd Dzieciątku Jezus i posłuchamy krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu młodzieży szkolnej.
Dla tych, którzy wezmą udział w Orszaku mamy przygotowane korony i śpiewniki. Zachęcamy wszystkich parafian do przygotowania barwnych strojów królów, pasterzy, aniołów itp. Najpiękniejsze przebranie zostanie nagrodzone. Ofiara zbierana podczas orszaku będzie przekazana dla misjonarzy. Po zakończeniu orszaku zapraszamy na Mszę Św. w kościele.
Msze Św. w uroczystość Objawienia Pańskiego wg. porządku niedzielnego ( godz. 6.45, 8.00, 9.30, 11.00, Nielepice – godz. 7.30; Brzezinka – godz. 9.00).

Czwartek – Róża św. Józefa

Dzisiaj mija 115 r. urodzin bł. Władysława Bukowińskiego.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Nielepic od p. Zbigniewa Korbiel do p. Przemysława Bieńka.

Prasa katolicka; Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o cudzie wymodlonym za wstawiennictwem Stanisławy Leszczyńskiej, niezwykłej położnej, której proces beatyfikacyjny trwa. Cena 6 zł. Niedziela – dodatek modlitwy o zdrowie, dzieci, rodziną. Cena 6 zł. Źródło – Objawienie Pańskie.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Helena Rudzka z Nielepic, śp. Zbigniew Głogowski z Rudawy. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

07. I. 2020 r. (Wtorek)

1. Niegoszowice – lewa strona cz. II (od pp. Lewandowskich do p. Alicji Tarkowskiej)
(ul. Lipowa, ul. Zakątek, ul. Widokowa ) godz. 9.00
2. Młynka – Podborze godz. 12.00

08.01.2020 (Środa)

1. Rudawa- Zamek
(ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Polaczka) godz. 9.00
2. Niegoszowice – prawa strona (od p. Henryk Piwowoński Henryk do p. Grzegorz Piwowoński)
(ul. Rostworowskich, ul. Jana Kowalika, ul. Słoneczna, ul. Akacjowa/

09.01.2020 ((czwartek)

1. Rudawa – domy za cmentarzem