Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła A (05.11.2017)

Listopad w Kościele to miesiąc modlitwy za zmarłych. „O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominamy po śmierci”. (św. Ambroży)

Czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej(święto).

Piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 99 rocznicę odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz Gminy Zabierzów zostanie odprawiona o godz. 9.30. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy a Poczty Sztandarowe do uświetnienia tej uroczystości. Prosimy parafian o wywieszenie flag narodowych, niech będzie to wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

Niedziela – 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Przez miesiąc listopad modlimy się w kościele przed wieczorną Mszą Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Niech ta modlitwa będzie wyrazem nie tylko naszej miłości, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.

Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Środa – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Czwartek  – Róża św. Józefa

W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. odbędzie  się spotkanie osób wyjeżdżających do Torunia.

Sołtys Rudawy i Rada Sołecka zapraszają w piątek o godz. 17.30 do Świetlicy Wiejskiej W Rudawie na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Więcej szczegółów na plakatach.

Jeszcze raz pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie uroczystości odpustowej naszej parafii: Pocztom sztandarowym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, kwiaciarni z Dubia, siostrze Elżbiecie, scholi, panom od baldachimu, panu Mateuszowi Walczowskiemu i Zbyszkowi Kasprzykowi za nagłośnienie i naprawę prądu na cmentarzu, i wszystkim parafianom uczestniczącym w tym ważnym wydarzeniu naszej parafii.

W  minioną sobotę nikt z mieszkańców z ul. Na Skarpie nie przyszedł do sprzątania kościoła. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Kolbego /od pp. Front /.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła  i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Kolbego /od pp. Front /.

Dziękujemy p. Andrzejowi Sypławskiemu za wykonanie i ofiarowanie świec procesyjnych do kościoła.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Do zamknięcia inwestycji elewacji kościoła brakuje nam 70 tys. zł. Apelujemy do parafian o dalszą ofiarność i dar serca.

Rodzina z Rudawy (anonimowo) złożyła ofiarę 1000 zł na remont kościoła. Bóg zapłać.

Wolontariusze „Grudniowej Niespodzianki”  informują, że od 12 listopada br. na stronie internetowej GOPS – u w Zabierzowie zostaną umieszczone informacje dotyczące rodzin dla których można będzie przygotować paczkę. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Prasa katolicka:  W dzisiejszym Gościu niedzielnym o cichej i niepozornej kobiecie, która wprowadziła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuraturę. Warto przeczytać!!! W najnowszym Małym Gościu – dla dzieci – jak rysować portret. Niedziela – dołączony dodatek: Niezbędnik pracownika. Źródło – Święto Niepodległości.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zofia Bazgier z Brzezinki, śp. Alina Rudzka z Nielepic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Na nadchodzący tydzień, czas refleksji nad życiem ludzkim i jego przemijaniem, wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia szczególnej opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.