Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła A /12.11.2017/

Dzisiaj w Kościele przeżywamy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Czy wiesz, że co 5 minut ginie jeden chrześcijanin a 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych?W tym roku naszymi modlitwami i ofiarami spieszymy  z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii. Po Mszy Św. przed kościołem możliwość wsparcia finansowego cierpiących chrześcijan w Syrii. Bóg zapłać za ofiary wrzucane do skarbonki.

Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

Poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski
Piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

W poniedziałek i we wtorek katecheza dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00.

W czwartek o godz. 6.50 wyjazd pielgrzymów do Torunia.

W niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej
Czwartek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel
Sobota – Róża świętego Józefa

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Kolbego i ul. Nad Rudawką ( od p. Stanisław Nobis do pp. Kulig).

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.920 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać ofiarodawcom za kolejne koperty składane na remont elewacji kościoła.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o prześladowaniu chrześcijan na świecie. Aż trudno uwierzyć że 100 tysięcy wyznawców Chrystusa ginie z powodu wiary. Niedziela – relacjonuje – ingres nowego metropolity Łodzi abp Grzegorza Rysia. Źródło – artykuł o niecodziennym cmentarz na lagunie.

W kiosku z prasą katolicką wyłożone są listy, zawierające petycje do parlamentu polskiego, o ochronę życia ludzkiego zagrożonego aborcją. Każdego kto pragnie poprzeć tę akcje, prosimy o złożenie podpisu i podanie numeru Pesel.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Janina Baster z Nielepic. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.