Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Adwentu /03.12.2017/.

Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za cztery tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Nowy rok duszpasterski w Kościele upłynie nam pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 12.15. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Poniedziałek – wspomnienia (dowolne) św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Środa – wspomnienie (dowolne) św. Mikołaja, biskupa. Święty żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich.
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. „Godzina święta”. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg biblijny i tych, którzy w parafii podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. W Nielepicach – Msza św. o godz.15.15.
Piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kościele o godz.6.30, 8.00, i 17.00.   Z racji uroczystości nie obowiązuje  w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Jana Diego Cuauhtatoatzin. W tym dniu na wieczornej Mszy św. przyjęcie nowej róży św. Rity z Pisar do Żywego Różańca.                                                                          Niedziela – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będzie zbierana ofiara do puszek.

Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami; pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach.

W poniedziałek i wtorek  katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej i klasy II Gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św.

W sobotę o godz. 16.00 spotkanie Żywego Różańca dzieci i młodzieży oraz oazy młodzieżowej z św. Mikołajem.

Przez najbliższe dwie niedziele obędzie się przy kościele kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez młodzież oazową.

W kiosku z prasą katolicką rozprowadzamy świece „Caritas”  w ramach akcji  „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świeca w cenie 10 zł.  Złożone ofiary przekazane zostaną dla dzieci w  Syrii. Ponadto w kiosku do nabycia są kartki świąteczne wykonane ręcznie przez oazę dzieci Bożej i płyta CD z kolędami.

Piątek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Przypominamy, że organizujemy po raz kolejny akcję „Grudniowa niespodzianka”. Poszukujemy „świętych Mikołajów”, którzy darem serca obdarują pomocą konkretną rodzinę potrzebującą z terenu naszej Gminy i parafii. Więcej informacji na plakacie.

Dziękujemy rodzinom z parafii, które wsparły ofiarą pieniężną remont elewacji kościoła. Złożone ofiary: Rudawa – 200 zł, Nielepice – 100 zł., Pisary – 100 zł, Kochanów – 100 zł, koperta nie podpisana – 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z ul. Siedleckiego (do ostatniego domu p. Marii Puta ) i rodziny z ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Krystyna Pawlikowska z Dubia. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym przeczytamy czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? Pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie. A także w Gościu – o znakomitym sportowcu, który odmówił startu w finale biegu na sto metrów, bo uważał, że niedziela powinna być dniem poświęconym Bogu. W najnowszej Niedzieli – rozmowa z Arkadiuszem Mularczykiem o reparacjach wojennych.

Z życia Kościoła: Informujemy, że rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w Kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Na Wzgórzach 1A (Wzgórza Krzesławickie) w dniach 13 do 15 marca 2017 roku o godz. 19:00. Na rekolekcje zaproszone są osoby które żyją w związku niesakramentalnym, jako mężczyzna i kobieta.

Apel: Policja zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Noszenie elementów odblaskowych może uratować nam życie, gdyż jesteśmy lepiej widoczni dla kierowców na drodze.