Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła B (14.07.2024)

Przeżywamy piękny czas wakacji. Korzystajmy z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha.

W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej). Uroczystości odpustowe w Czernej o godz. 11.00.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o godz. 18.00.

W czwartek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W sobotę wspomnienie (dowolne) bł. Czesława, prezbitera. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 8.00  z okazji 81. rocznicy Pacyfikacji Mieszkańców Radwanowic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, władze Gminy Zabierzów, Straż Pożarną, jak i wszystkich mieszkańców parafii. Po Eucharystii przejście na cmentarz i modlitwa przy grobie pomordowanych.

W niedzielę poświęcenie samochodów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Podczas Eucharystii będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy Św. poświęcenie pojazdów na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji, zostaną przekazane na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

Poniedziałek  –  Róża Matki Bożej Bolesnej

Wtorek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Piątek – Róża św. Józefa

Niedziela – Róża św. Rity

Taca inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 5.100 zł. Po otrzymaniu pozwolenia konserwatorskiego od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie rozpoczynamy prace remontowe w naszym kościele.  Dziękujemy za ofiarę na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1).

Przypominamy, że w niedzielę 28 lipca br. będziemy przeżywali Odpust Parafialny i Święto Rudawy. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30. Więcej informacji za tydzień.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Zamkowa (do końca ), ul. Krótka i ul. Akacjowa.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” wyjaśniamy, czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa. W Tygodniku Niedziela do przeczytania ciekawy artykuł: „Kiedy słowa mądrości stają się sloganami”.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Helena Zelek z Młynki, śp. +Stanisław Kubaty z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.