W Uroczystość Wszystkich Świętych łączymy się myślą i sercem z tymi, którzy podobnie jak my żyli kiedyś na ziemi, wiedli życie podobne do naszego, a dziś już od nas odeszli po nagrodę do Pana Boga. Za ich wierną służbę Panu Bogu i ludziom Kościół wynagrodził ich aureolą świętości, przyjmując ich do grona wybranych.

« z 2 »

Dziś także wspominamy niezliczoną rzeszę anonimowych świętych, których Kościół nie kanonizował, a którzy cieszą się razem z innymi szczęściem ludzi zbawionych w niebie. W naszej parafii dzisiejszy dzień jest także uroczystością odpustową ku czci naszych świętych patronów w niebie.

Jutro Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za tych, którzy przebywają w czyśćcu. Ponieważ nie znamy losów tych, którzy odeszli od nas, dlatego ich wszystkich polecamy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. Msze św. w kościele o godzinie 6.3o, 8.oo, 9.3o i popołudniu o 17.oo. Procesja wokół kościoła połączona z wypominkami o godzinie 16.oo.

Przez cały miesiąc listopad przed wieczorną mszą św. w naszym kościele będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Niech ta modlitwa będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane.

W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta o po mszy św. wieczornej. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa, „Krąg Biblijny” oraz tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. W Nielepicach msza św. o godzinie 15.15

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 16.oo. Spotkanie „Kręgu Biblijnego” po mszy św. o 17.oo. Brzezince msza św. o godzinie 15.15.

Sobota – pierwsza miesiąca. W kaplicy sióstr msza św. o godzinie 8.oo i adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godziny 9.oo.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Wtorek – Róża NMP Królowej Polski

Sobota – Róża Matki Bożej Różańcowej

Niedziela – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

W najbliższy czwartek /tj.05.11.15/o godz. 18.oo w Zespole Szkół w Rudawie odbędzie się Zebranie Wiejskie, na które zaprasza mieszkańców Sołectwa Rudawa sołtys wsi. Dokładny program zebrania na tablicy ogłoszeń.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z ulicy Kalwaryjska, ul.Werbownia, ul. Trzaskowskiego /od p. Edmunda Gędłek do młyna/.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Górecka z Siedlca. Polecamy jej duszę Miłosierdziu Bożemu. „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla prześladowanych chrześcijan w Syrii. Taca przeznaczona w tym dniu na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym – dlaczego święci nie bali się umierać? Ponadto – co zawiera dokument podsumowujący synod o rodzinie. Niedziela – polski franciszkanin odwiedza Polaków, którzy za przemyt narkotyków trafili do więzienia w Peru. Są w skrajnie trudnej sytuacji, proszą o Pismo św. i książki w języku polskim. Źródło – Nieznanemu żołnierzowi Mały Gość – Arka – Jaś i Jaś

Przypominamy, że wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz mogą uzyskać odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. 2. stan łaski uświęcającej. 3. przyjęcie Komunii św. 4. odmówienie modlitwy w intencji Ojca św. (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo)

„O jedno tylko proszę, abyście wszędzie, gdzie będziecie, pamiętali o mnie przy ołtarzu Pańskim”. /św. Monika

Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny – składamy najserdeczniejsze życzenia. Polecamy ich osoby Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Pod Twoją obronę…

W związku z Dniem Zadusznym przypominamy, że miejsce na cmentarzu opłacamy na 20 lat i po tym czasie należy je odnowić! Wszystkie sprawy cmentarne załatwiamy z administratorem cmentarza i w kancelarii parafii. Kancelaria odnośnie spraw cmentarnych czynna w piątek/od 16.oo – 18.oo/ lub w sobotę/ od 8.oo – 9.oo/.

Jako chrześcijanie pamiętajmy też o kulturze i właściwym zachowaniu na cmentarzach… uszanujmy pamięć naszych bliskich zmarłych…

Zaproszenie. Wydarzenie kulturalne.

Biblioteka Publiczna w Rudawie zaprasza na wieczór poezji śpiewanej pt. „Jesienią góry są najszczersze” w wykonaniu Piotra Bycia. Środa, 04 listopada 2015 r. godz.19.oo

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: