„Rudawska Choinka” to wydarzenie, które każdego roku w 3 niedzielę adwentu, gromadzi dużą rzeszę naszych parafian. Więcej, daje się zauważyć z roku na rok coraz liczniejszą grupę gości z poza naszej parafii. Przybywają do Rudawy z różnych stron naszej gminy Zabierzów. Gratulują nam trafnego pomysłu i dobrej zabawy. W tym roku już po raz 4 została „Zapalona choinka” w Rudawie. Tradycyjnie  odpalenia choinki dokonał Ksiądz Proboszcz Andrzej Badura z Panią Elżbietą Burtan Wójtem Gminy Zabierzów. Wśród zacnych gości dało się zauważyć V – ce Marszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smólkę, Starostę Krakowskiego Wojciecha Pałkę.  Nie zabrakło naszych sołtysów i radnych  a także sponsorów imprezy. Nad całością imprezy czuwał Pan Marcin Cieślak sołtys Rudawy. Po wspólnej modlitwie życzenia świąteczne złożyli: Ks. Proboszcz Rudawy i Pani Wójt Elżbieta Burtan. Dobrą zabawę zagwarantowały występy muzyczne Klubu Seniora z Rudawy i Brzezinki. Pięknym głosem pochwaliły się „Siostry Korzonek”wzbudzają aplauz wśród uczestników spotkania.  Największą gwiazdą tegorocznego „Spotkania przy choince” był zespół „Credo” . Zaśpiewał kilkanaście pięknych polskich kolęd. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nie sposób nie wspomnieć Pan z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudawie za przygotowanie stoiska z potrawami świątecznymi. O uczestnikach „Spotkania przy choince” nie zapomniał nawet św. Mikołaj. Obdarował nie tylko dzieci małymi, drobnymi prezentami. Podczas imprezy została przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz Bartosza z Pisar. Po raz kolejny parafianie rudawscy okazali wielkie serce, wrzucają do skarbonki datki na rehabilitację Bartosza. Do zobaczenia za rok! „Do szopy, hej pasterze…”