W pierwszy dzień wiosny 21 marca br. zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Rozpoczęły się w sobotę (17 marca br.) uroczystą Mszą św. W tym roku nauki rekolekcyjne głosił ks. dr Jan Klimek – profesor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie a także rektor kościoła Szpitala Klinicznego im. Babińskiego w Krakowie – Kobierzynie.

Tematem przewodnim głoszonych nauk rekolekcyjnych było miłosierdzie Boże. Tegoroczne rekolekcje były jednocześnie dla naszej wspólnoty parafialnej przygotowaniem do beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej, która będzie miała miejsce 24 kwietnia w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ksiądz rekolekcjonista na różne sposoby starał się przybliżyć tę piękną postać Kościoła Krakowskiego, nazywaną często „polską matką Teresą” z tajemnicą miłosierdzia Bożego.
Rekolekcje wielkopostne były czasem refleksji, zatrzymania się i zastanowienia się nad swoim życiem i wiarą. Oby wydały dobre owoce w życiu naszej parafii.