W Wielki Czwartek rozpoczęliśmy świętowanie Triduum Paschalnego naszego Zbawiciela.
Jest to jedno wielkie święto uobecniające Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.W tym dniu wspominaliśmy ustanowienie sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej odprawiana o godz. 18.00 zgromadziła wielu wiernych naszej parafii. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Robert Pochopień. Nie zabrakło życzeń i podziękowań pod adresem księży.

W Wielki Piątek o godzinie 18.00 pod przewodnictwem ks. Piotra Anielskiego sprawowana była Liturgia Męki Pańskiej. Każdy z wiernych, słuchając ewangelicznego opisu wydarzeń sprzed dwu tysięcy lat, mógł na nowo uświadomić sobie co Jezus wycierpiał dla zbawienia człowieka. Mógł Mu oddać należną cześć adorując krzyż. Po zakończeniu Liturgii Pan Jezus został przeniesiony do grobu.

W Wielką Sobotę przed południem w kościele, jak również w wyznaczonych miejscach na terenie parafii, były poświęcane pokarmy na świąteczny stół. O godzinie 18.00 celebrowano Liturgię Wigilii Paschalnej składającą się z czterech części/liturgii: światła (poświęcenie ognia i Paschału), słowa (9 czytań biblijnych), chrzcielnej (Litania do Wszystkich Świętych i poświęcenie wody) i eucharystycznej (przygotowanie darów, modlitwa eucharystyczna i obrzędy Komunii Św.). Przewodniczył jej Ksiądz Proboszcz, który wygłosił okolicznościową homilię.
W Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6.00 wyruszyła wokół kościoła uroczysta procesja rezurekcyjna. Przy biciu dzwonów i śpiewie pieśni nasza wspólnota oznajmiła wszem i wobec radosną nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa.

Obchody Triduum Paschalnego w naszej parafii zakończyły II Nieszpory Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego śpiewane o 17.30.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: