W dniu 19 maja 2019 roku w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 37 dzieci z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. W tym roku dzieci do Pierwszej Komunii Świętej przygotował ks. Piotr Anielski. Uroczystość została poprzedzona spowiedzią świętą dzień wcześniej.

Liturgii przewodniczył i kazanie do dzieci wygłosił ks. Proboszcz. Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie w życiu dziecka, które pogłębia jego relację z Jezusem Eucharystycznym. Dzieci przygotowują się przez 3 lata, ucząc się o Panu Bogu, o Jego wielkiej miłości do człowieka, który dał Swojego Syna, aby nas zbawił. Pan Jezus chciał zostać z nami, dlatego pozostał pod postacią Chleba i Wina, abyśmy mogli Go przyjmować. Komunia Święta pogłębia naszą wieź z Bogiem i dodaje nam siły na każdy dzień.

Przez cały tydzień dzieci uczestniczą w tzw. „Białym tygodniu”, czyli nabożeństwach majowych połączonych z Mszą św. Jest to kontynuacja tego Wielkiego Dnia Pierwszej Komunii św. oraz przedłużenie świętowania i radości z tego, że Pan Jezus przychodzi do nich i mogą w pełni uczestniczyć we Mszy św. Jest to też stary zwyczaj nawiązujący do pierwszych wieków chrześcijaństwa. Codzienna modlitwa, okolicznościowe kazania i Komunia Św. miały na celu lepsze przygotowanie drugoklasistów do świadomego, czynnego i regularnego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach, aby zawsze były wierne Panu Jezusowi.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: