Wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. Wielki Czwartek jest dniem, w którym wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Z tej okazji pod koniec Mszy grupy parafialne złożyły naszym księżom życzenia, dziękując za ich codzienną posługę. Po Mszy Świętej uczestnicy nabożeństwa trwali w adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.

W Wielki Piątek wspominamy mękę i śmierć Chrystusa. Liturgii przewodniczył ks. Piotr Ciężobka. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie przez całą noc trwała adoracja modlitewna parafian. Grobu pilnowali strażacy z OSP z Rudawy, Brzezinki, Nielepic i Niegoszowic. Wyrazy szczególnego podziękowania kierujemy na ręce siostry Renaty Podoluk za przygotowanie dekoracji.

Wielka Sobota była ostatnim dniem Triduum Paschalnego. Jest to szczególny dzień w życiu Kościoła oczekującego na najważniejsze wydarzenie – Zmartwychwstanie Pańskie. Przed południem we wszystkich miejscowościach parafii miało miejsce tradycyjne święcenie pokarmów a o godzinie 20:00 rozpoczęliśmy świętowanie Wigilii Paschalnej, którą zakończyła procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Dzwony oznajmiły radosną nowinę, że Jezus zmartwychwstał. Dziękujemy strażakom za uświetnienie uroczystości i wszystkim parafianom za wspólna modlitwę. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy bez ograniczeń sanitarnych uczestniczyć w najważniejszym wydarzeniu roku liturgicznego. Alleluja! Jezus żyje!