Dzisiaj, 8 maja 2018 r., w Uroczystość Św. Stanisława BM, nasz parafianin, Szymon Miłek, alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, wraz z 13 kolegami z rocznika św. Jana XXIII, przyjął święcenia diakonatu w Królewskiej Katedrze na Wawelu z rąk Księdza Arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego.

Do tego ważnego dnia klerycy przygotowywali się przez 5 lat formacji. Formacja obejmowała modlitwę osobistą, zdobywanie wiedzy filozoficzno-teologicznej, praktykę duszpasterską, a także budowanie relacji międzyludzkich.

Diakon Szymon, jako osoba duchowna, może udzielić sakramentu chrztu św. oraz pobłogosławić związek małżeński. Podczas Mszy Św. ma prawo m.in. do odczytania Ewangelii i wygłoszenia homilii oraz do udzielenia Komunii Św.