28 stycznia 2024 roku, w czwartą niedzielę zwykłą, grupy modlitewne naszej parafii spotkały się na plebanii na tradycyjnym „opłatku”.
Zaroiło się od pań z Róź Różańcowych, Kręgu Biblijnego, Zespołu Charytatywnego. Po raz pierwszy w opłatku uczestniczyły Kręgi Domowego Kościoła.
Spotkanie zostało rozpoczęte śpiewem kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Po powitaniu uczestników spotkania ks. proboszcz odmówił modlitwę (pobłogosławił opłatki) a następnie złożył wszystkim uczestnikom okolicznościowe życzenia, po których nastąpiło łamanie opłatkiem i życzenia indywidualne.
Śpiew kolęd roznosił się po całej plebanii. Do śpiewania zagrzewał pan Piotr na swoim instrumencie. Zostały przypomniane piękne kolędy i rzadko śpiewane pastorałki.
Nasze kochane panie, jak zwykle – spisały się na medal. Pochwaliły się swoimi wypiekami. A było w czym smakować! „Palce lizać”.
I tak przy ciastku i herbacie snuły się rozmowy i śpiewy kolęd.
Do następnego spotkania. Niech spełniają się słowa kolędy „Podnieść rączkę Boże Dziecię …” na drogach nowego roku w naszej parafii