Już po raz trzeci, w 3 niedzielę Adwentu (17 grudnia br.), odbyło się „Zapalenie choinki” na Skwerze Księdza Władysława Bukowińskiego w Rudawie. Spotkanie pod choinką zostało zorganizowane przez Parafię Wszystkich Świętych w Rudawie, Sołtysa i Radę Sołecką oraz przez OSP w Rudawie.

Spotkanie przyciągnęło liczną rzeszę parafian, a także osoby z poza parafii. Dopisali również zaproszeni licznie goście. Wśród obecnych była Pani Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów, Pani Alicja Wójcik Przewodnicząca Rady Powiatu Krakowskiego, Pan Łukasz Smółka Dyrektor Biura Politycznego Ministra  Infrastruktur i Budownictwa, Pan Bartłomiej Stawarz Zastępca Wójta Gminy Zabierzów, Pani Jadwiga Kołodzińska Dyrektor Szkoły w Rudawie, Pani Dorota Kuciel Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nielepicach. Nie zabrakło naszych sołtysów, radnych, a także sponsorów imprezy .

Szczególne podziękowania zostały wypowiedziane pod adresem zakładu ,,KOSD Lafarge Rudawa”, który od samego początku imprezy, przeznacza znaczne środki finansowe na organizację naszej parafialnej imprezy. Z tej okazji Pan Marcin Cieślak Sołtys Rudawy wręczył symboliczną statuetkę dla Pani Magdaleny Grońskiej, dyrektora ds. produkcji „KOSD Lafarge”. Ponadto statuetkę otrzymała również Pani Elżbieta Burtan Wójt Gminy Zabierzów.

Szczególne słowa uznania należą się również dla Pan z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudawie, za przygotowanie stoiska z potrawami świątecznymi. Jakie zapachy i smaki unosiły się na Rynku w Rudawie,  mogą powiedzieć, ci, którzy zeszli z „kanapy” i przyszli na świąteczną imprezę.

Spotkanie przy choince rozpoczęli Górale z Ludźmierza, którzy śpiewem tradycyjnych kolęd zaprosili do wspólnego biesiadowania.

Wszystkich uczestników spotkania przywitał Sołtys Rudawy. Zaświecenia światełek na choince dokonali Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan wraz z Panią Alicją Wójcik i Księdzem Proboszczem.

Następnie wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do wspólnej modlitwy. Po poświęceniu opłatków Ksiądz Proboszcz złożył wszystkim parafianom życzenia świąteczne.  Ku radości najmłodszych na spotkaniu nie zabrakło św. Mikołaja, którego przywieźli strażacy wozem gaśniczym. Wszyscy uczestnicy imprezy dzieci i dorośli, zostali obdarowali upominkami.

Oprócz kapeli Górali z Ludźmierza wystąpiły na scenie dzieci ze Szkoły Podstawowej z Rudawy, zespół Jarosze z Brzezinki oraz Klub Seniora z Rudawy. Artyści za występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po raz pierwszy został rozstrzygnięty konkurs na najlepiej oświetloną posesję świąteczną w Rudawie. Nad całością czuwała i prowadziła spotkanie Pani Agnieszka Mleczko.

Podczas spotkania przeprowadzona została zbiórka charytatywna na rzecz niepełnosprawnego mieszkańca Pisar Bartosza. Po raz kolejny parafianie, okazali wielkie serce, wrzucając ofiary do skarbony, wsparli  dalszą rehabilitację Bartosza.

Do zobaczenia za rok.  „Podnieść rączkę Boże Dziecię, błogosław nas…”