W niedzielę, 10 września br. grupa parafian z Rudawy udała się autokarem (także indywidualnie) na jubileuszową 25. Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Pogoda dopisała, jak również wielka rzesza pielgrzymów,  przybyłych z różnych stron naszej diecezji. Spotkanie rodzin rozpoczęło się od Drogi Krzyżowej na kalwaryjskich dróżkach, podczas której dziękowano za dar życia w rodzinie, za współmałżonków i dzieci. Pielgrzymi przepraszali także za każde zło i grzech, który niszczy polskie rodziny.

Zwracając się do uczestników pielgrzymki rodzin przybyłych do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej abp Marek Jędraszewski odniósł się do współczesnego rozumienia pojęcia tolerancji. „Jest to słowo w swoim znaczeniu nieprecyzyjne, niemniej jednak w powszechnym odczuciu społecznym oznacza postawę zgody na pewną odmienność u ludzi i zgody na odmienność, która by dotyczyła także spraw tak bardzo ważnych jak zasady moralne, w tym także zasady życia seksualnego, małżeńskiego, rodzinnego – wyjaśniał hierarcha. Tolerancja we współczesnym rozumieniu nakazuje by nie wtrącać się w życie innych ludzi i łączy się z niebezpieczeństwem relatywizowania najbardziej istotnych wartości i obojętnością na los innych, bo jeśli tak chcą, jeśli tak wybierają – to ich rzecz”. Metropolita krakowski skonfrontował taką postawę z nauką płynącą z Ewangelii.