Zwycięstwo Bożego Bezdomnego Wędrowca

Dziś w Karagandzie w Kazachstanie został ogłoszony Władysław Bukowiński, kapłan i proboszcz, prześladowany za swą wiarę. W życiu zawsze okazywał wielką miłość najsłabszym i najbardziej potrzebującym,  a jego świadectwo ukazuje się jako kondensacja uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała”. /Papież Franciszek, Anioł Pański, 11 września 2016/

Apostoł Kazachstanu i więzień sowieckich łagrów ksiądz Władysław Bukowiński 11 września br. został ogłoszony przez kard. Angelo Amato – legata papieskiego, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Beatyfikacja odbyła się podczas Mszy św. w katedrze Matki Bożej Fatimskiej Matki Wszystkich Narodów w Karagandzie.

Relikwie błogosławionego Władysława Bukowińskiego spoczęły w katedrze w Karagandzie / w dolnym kościele /.  Stały się fundamentem nowej katedry w Karagandzie.