W tym roku rekolekcje wielkopostne nietypowo rozpoczęły się w naszej wspólnocie, w piątek wieczorną eucharystią. Było to spowodowane przygotowaniem się do przyjęcia Ikony Świętej Rodziny, peregrynującej po parafiach archidiecezji krakowskiej. Nasza parafia jako jedna z czterech dekanatu krzeszowickiego dostąpiła zaszczytu goszczenia Ikony. Rekolekcje poprowadził ks. Jerzy Krupa, redemptorysta.
W niedzielę o godzinie 16:00 powitaliśmy w naszej parafii Ikonę Świętej Rodziny, która pozostała z nami do poniedziałku. Ikona przybyła do Rudawy w asyście wozów strażackich i została uroczyście powitana na Skwerze Bukowińskiego. Obraz wnieśli do kościoła mieszkańcy Brzezinki ubrani w stroje ludowe. Kulminacyjnym punktem peregrynacji obrazu była wieczorna Eucharystia w intencji rodzin naszej wspólnoty. Przez cały poniedziałek trwała modlitewna adoracja przy Ikonie.
Koronką do Bożego Miłosierdzia i Litanią do Świętej Rodziny pożegnaliśmy Ikonę, która spędziła z nami całą dobę. Samochód kaplica wraz z Ikoną odjechał do parafii Tenczynek.
Dziękujemy Dobremu Bogu za spotkanie z Matką Bożą w Ikonie Świętej Rodziny, mając nadzieję, że ten czas przyczyni się do wzrostu wiary w naszych rodzinach.