Już tradycyjnie, jak co roku na początku sierpnia, gościli u nas pielgrzymi zmierzający do Częstochowy. Bicie dzwonów o 19.20 oznajmiło parafianom, że pątnicy 25 pieszej dominikańskiej pielgrzymki na Jasną Górę są już w naszym kościele. Grupie ponad 1100 osób towarzyszyło wielu opiekunów duchowych na czele z o. przeorem Piotrem Ciubą, dyrektorem pielgrzymki.

O 21.00 w kościele parafialnym w Rudawie oraz w kaplicach w Nielepicach i w Brzezince pątnicy odśpiewali apel jasnogórski, a następnie adorowali Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Po modlitwie pielgrzymi udali się na zasłużony odpoczynek.

Nocleg zapewnili im parafianie, którzy z radością oczekiwali na przybycie gości. Kwatermistrzowie przyznawali zgodnie, że ludzie z wielką życzliwością przyjmowali pielgrzymów pod swój dach.

Następnego dnia, o godz. 8.00 była sprawowana Msza Św. przy ołtarzu polowym której przewodniczył o. Janusz Pyda, dominikanin. Modlił się on w intencji księży pracujących w parafii. Dziękował serdecznie za wzorowe przyjęcie i obiecał, że będzie pamiętał o parafianach przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Po krótkim odpoczynku przewidzianym na śniadanie pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę, ponieważ… im nie wolno w miejscu stać… Jasna Góra czeka…