W sobotę 30 maja ks. Grzegorz Wąchol otrzymał z rąk jego Eminencji ks. Kardynała Stanisława Dziwisza święcenia prezbiteratu w Katedrze na Wawelu. Na uroczystość oprócz rodziny przybyli również przedstawiciele parafii.
Dzień później, w niedzielę o godzinie 11.30 odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą w kościele parafialnym. Po błogosławieństwie rodziców w domu, w Niegoszowicach ks. Grzegorz przybył na plebanię, z której wychodził w uroczystej procesji do kościoła. Neoprezbitera serdecznie powitał ks. Proboszcz. Przedstawiciele parafii złożyli ks. Prymicjantowi okolicznościowe życzenia. Ks. Grzegorz podziękował Bogu i wszystkim osobom, które wspierały go na drodze do kapłaństwa. Zapewnił o modlitwie i o taką również prosił. Po Mszy św. nowy kapłan udzielił prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim zebranym i rozdawał pamiątkowe obrazki.