W Niedzielę 30 maja 2021r. ks. Rafał Borowiejski odprawił w Rudawie swoją Mszę prymicyjną. Święcenia kapłańskie przyjął 20 czerwca 2020 roku w katedrze św. Agnieszki w Nowym Jorku z ręki Ks. biskupa Jana O. Barresa (diecezja Rockville Centre). Po błogosławieństwie rodziców w domu, w Niegoszowicach ks. Rafał przybył w uroczystej procesji do kościoła gdzie został powitany przez ks. Proboszcza. Przedstawiciele parafii złożyli ks. Prymicjantowi okolicznościowe życzenia. Okolicznościową homilię wygłosił ks. prof. Andrzej Zwoliński, w której przedstawił sylwetkę prymicjanta oraz Jego drogę do kapłaństwa. Na zakończenie ks. Rafał podziękował wszystkim osobom które wspierały go na drodze do kapłaństwa a także udzielił prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim zebranym.