W sobotę 15 lipca o godz. 10 na placu przy Lamusie w Pisarach została odprawiona Msza św. w intencji Błogosławionego Księdza Władysława Bukowińskiego. Eucharystię sprawowali proboszcz parafii rudawskiej ks. kanonik Andrzej Badura oraz ks. prof. Andrzej Zwoliński.   Osiemdziesiąt sześć lat temu ks. Bukowiński odprawił w tym miejscu  Mszę św. Polową dla pracowników folwarku i mieszkańców Pisar, gdzie jego ojciec  Cyprian był zarządcą majątku hrabiego Potockiego.

W homilii ks. Zwoliński przypomniał sylwetkę ks. Władysława zwracając szczególną uwagę na Jego arcytrudną działalność misyjną wśród wiernych na zesłaniu w Kazachstanie a także w okresie późniejszym, w Związku Radzieckim. Wiara pozwoliła mu przejść przez życie z podniesioną głową i wlewać nadzieję w serca i umysły tych, którzy nadziei już nie mieli.

Na zakończenie proboszcz ks. Badura wygłosił Modlitwę: „Wszechmogący, wieczny Boże, Ty powierzyłeś błogosławionemu Władysławowi, prezbiterowi misję pasterską w trudnych dla Kościoła czasach i obdarzyłeś go niewzruszoną wiarą i miłosierną miłością, spraw, za jego przyczyną i wstawiennictwem, abyśmy pozostali wierni Chrystusowi aż do śmierci.  Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków”.

W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy Pisar z sołtysem Andrzejem Kaczmarczykiem oraz mieszkańcy okolicznych wsi. Wśród zaproszonych Gości obecni byli m.in.: wójt gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, radny i sołtys Kobylan Kazimierz Kapelan oraz sołtys Rudawy Marcin Cieślak.