Stało się! 2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.

Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św.  w kościele. Na Mszy Św. o godz. 8.00 uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Rudawy i Szkoły Podstawowej z Nielepic. Natomiast na Mszy Św. o godz. 9.30 modliły się najmłodsze dzieciaki z naszej parafii (kasa 0 -III). Mszę Św. odprawili księża wikariusze naszej parafii Robert Pochopień i Piotr Ciężobka.

Modliliśmy się, prosząc Ducha Świętego, o błogosławieństwo w nauce, umiejętność zdobywania wiedzy i radość bycia razem zarówno w szkole jak i poza nią.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy uczestnicy nabożeństwa udali się do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego ogłosił dzwonek. W obecności sztandaru wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy. Dyrektorzy naszych szkół powitali uczniów i rodziców. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

Boże, wiem, że muszę się uczyć i zdobywać wiedzę, ale też wiem, że potrzebuję mądrości, a tylko Ty, Boże, możesz mnie nią obdarzyć. Daj mi Panie Jezu mądrość, aby ze mną była i proszę, abym umiał z niej dobrze korzystać, wówczas, gdy Ty mi dajesz kochanych ludzi i dobre wspaniałe rzeczy. Piękny jest nasz świat – spraw, bym żył w nim mądrze i roztropnie. Niech nie opuszcza mnie Twoja mądrość i Twoja miłość.