W poniedziałek, 22 stycznia br., nasza parafia pielgrzymowała do Sanktuarium Św.Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie – Łagiewnikach. Wraz z nami pielgrzymowały jeszcze inne parafie z dekanatu krzeszowickiego. Co miesiąc parafie naszej Archidiecezji pielgrzymują do Krakowa – Łagiewnik, aby dziękować Panu Bogu za wielki dar osoby i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Każdego 22 dnia miesiąca pielgrzymi z różnych stron naszej diecezji zanoszą modlitwy do i za Jana Pawła II.

W uroczystej Mszy św. przewodniczył Ks. Prałat Józef Grzesiuła z Nowej Góry. Wraz z nim Mszę św. koncelebrowało 22 kapłanów z  dekanatu: Mogilany, Sułkowice, Krzeszowice i Niepołomice. Okolicznościowe słowo wygłosił Ks. profesor Drożdż. Po zakończeniu Mszy św.  Kustosz Sanktuarium Ks. Jan Kabziński podziękował wszystkim pielgrzymom za udział w pielgrzymce do Domu Jana Pawła II w Krakowie.

Następnym punktem pielgrzymki była wspólnie odmówiona modlitwa różańcowa. Tym razem modlitwę  różańcową poprowadzili pielgrzymi z parafii Krzeszowice. Z racji trudnych warunków pogodowych nie odbyła się się Procesja Światła. Ostatnim punktem pielgrzymki było ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II. Uczestnicy pielgrzymki mogli zobaczyć piękna Szopkę Bożonarodzeniową.

Dziękujemy za łaskę spotkania z Św. Janem Pawłem II.

Św. Janie Pawle II módl się za nami.