29 kwietnia 2017 roku rozpoczęła się w Katedrze na Wawelu nowenna przed uroczystością św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Do udziału w uroczystościach na Wawelu zostały w tym roku zostały zaproszone parafie oraz dekanaty, które w roku 2016 przeżywały wizytacje biskupie. Były to: Dobczyce, Sucha Beskidzka, Krzeszowice, Mogilany i Zator.

Z tej okazji udaliśmy się 2 maja br. w pielgrzymce do grobu św. Stanisława BM, aby przy relikwiach Patrona Polski, dziękować Panu Bogu za dar wizytacji kanonicznej w naszej parafii, która odbyła w kwietniu ub. roku. Gościliśmy wtedy ks. bp Jana Zająca.

Msza św. została odprawiona przy konfesji św. Stanisława ( Ołtarzu Ojczyzny). Połączona została z litanią do św. Patrona. Przewodniczył jej ks. prof. Jacek Urban, który wygłosił okolicznościową homilię. Na zakończenie Mszy św. wszyscy pielgrzymi oddali cześć relikwiom św. Stanisława.