W czwartek 3 sierpnia br. w godzinach wieczornych przybyła do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Dominikańska. Już po raz XXVI pielgrzymuja na Jasna Górę.

Po całodniowym trudzie zawitali do Rudawy na pierwszy nocleg w drodze do Częstochowy.  Otworzyły się domy naszych parafian chętnych na przyjęcie pątników zmierzających do Matki Bożej na Jasnej Górze. Ale nade wszystko otworzyły się nasze serca na na miłość i życzliwość. W tym roku pątników zmierzających do polskiej Kany było wyjątkowo  dużo ponad 1300 uczestników. Obecność pielgrzymów dało się słyszeć pięknym śpiewem i roznoszacą się modlitwą po wszystkich zakątkach naszej parafii. Po odprawieniu nazajutrz rano Mszy św. pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę  pątniczą w kierunku Jasnej Góry.
„W drogę z nami wyrusz Panie…”. Matko Boża, Pani Rudawska, która nas znasz, bądź w trudzie i modlitwie z tymi, którzy zmierzają do Ciebie w wizerunku Czarnej Madonny.