Niezwykłe spotkanie …. Podczas peregrynacji Symboli ŚDM w dekanacie Krzeszowice, każda z parafii miała okazję gościć te wyjątkowe Symbole w swoich kościołach. Dla młodzieży przygotowującej się do ŚDM, czas peregrynacji był bardzo ważnym etapem przygotowań duchowych do Światowych Dni Młodzieży.

Od środy 22 czerwca br. do następnego dnia Krzyż i Ikona odwiedzały kolejne parafie dekanatu krzeszowickiego, według ustalonego wcześniej planu. W każdej parafii podczas obecności Symboli ŚDM odbywały się nabożeństwa. Parafianie mieli okazję uczcić krzyż i zawierzyć pod nim swoje troski, obawy, a także dziękczynienia za to, co spotyka nas w czasie przygotowań do ŚDM.

W czwartek 23 czerwca około godziny 17- tej  przybyły do naszego kościoła Rudawskiego Symbole ŚDM: Krzyż i ikona Matki Bożej – te same, które wędrują po całym „wielkim” świecie. Uroczystość miała charakter wyjątkowy, uroczysty, kameralny. Była to niezwykła Godzina Miłosierdzia, która z pewnością na zawsze pozostanie w sercach wszystkich parafian, którzy tak licznie zgromadzili się w naszym kościele. W asyście strażaków zostały wniesione symbole ŚDM na godzinne nabożeństwo. Parafianie, nie zależnie od wieku, nie kryli wzruszenia i łez, kiedy klękali i adorowali Symbole ŚDM. Dla wielu parafian zabrakło czasu, aby dotknęli osobiście tę „wyjątkową relikwię” św. Jana Pawła II, podarowaną młodzieży w 1984 roku . Miało się wrażenie, że na chwilę kościół w Rudawie zamienił się w Krakowskie Błonia,  na których papież Franciszek spotka się z młodzieżą całego świata.

Mamy nadzieję, że to szczególne wydarzenie umocni naszą wspólnotę parafialną jeszcze mocniejszą wiarą…