W niedzielę 9 grudnia 2012 roku przed 17.oo bicie dzwonów a także głos syren strażackich obwieściły przybycie cudownego Obrazu Jezusa Miłosiernego do Rudawskiej parafii. Wraz z Obrazem Miłosiernego przybyły relikwie św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

Mimo siarczystego mrozu licznie zebrani wierni w ciszy witali przed kościołem samochód – kaplicę., który przybył w eskorcie strażaków. Ks. proboszcz Andrzej Badura wraz z biskupem Janem Zającem przywitali Obraz Miłosiernego i relikwie św. apostołów Miłosierdzia Bożego.   W uroczystej procesji zostały wniesione do kościoła. Po powitaniu przez księdza Proboszcza i poszczególnych delegacji parafian została odprawiona Msza św. z udziałem księży z dekanatu krzeszowickiego. O godzinie 22.oo została odprawiona Msza św. w intencji powołań. Sprawowali ją kapłani z naszej parafii, jak i też byli wikariusze Rudawskiej parafii. Kazanie okolicznościowe wygłosił ks. prof. Andrzej Zwoliński.

Przez cały dzień parafianie nawiedzali kościół, aby przed Miłosiernym Jezusem zanosić swoje modlitwy do Boga. Przez cały czas Peregrynacji obrazu towarzyszył nam o. Maciej Moskwa sercanin, który głosił rekolekcje w naszej parafii. Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.oo pożegnaliśmy Miłosiernego Jezusa w ikonie Obrazu. Przy głosie dzwonów Obraz  odjechał do Radwanowic. Tak zakończyły się godziny Miłosierdzia w naszej parafii