Rok Pański 2015 przeszedł do historii. Z wybiciem godziny 24 na zegarze, czas starego roku 2015 dobiegł końca … . Zamknął swą historię pieczęcią wieczności. Stanął przed Bogiem. A nam pozostało witać nowy czas, nowy dar miłosiernego Boga.

W wieczór sylwestrowy żegnaliśmy stary rok na modlitwie w naszej parafii. Zaczęliśmy od uroczystych nieszporów. Śpiewem psalmów sławiliśmy Boga za dary otrzymane z Jego miłosiernej ręki, aby następnie słowami „Suplikacji” przepraszać Boga za popełnione grzechy, za niewykorzystane łaski tego minionego roku.

Tradycyjnie już podsumowania kończącego się roku dokonał ksiądz Proboszcz. Przedstawił obraz parafii w sferze duszpasterskiej i gospodarczej.

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem były majowe prymicje księdza Grzegorza Wąchala. Przeżywaliśmy wielką radość z powodu święceń kapłańskich. Kolejny kapłan z naszej wspólnoty poprowadzi w pielgrzymce do nieba powierzony sobie lud.

W październiku polska reprezentacja w piłce nożnej awansowała na Euro 2016. Jedziemy do Francji, zagramy na mistrzostwach Europy w piłce nożnej – a wszystko to za sprawą trenera Adama Nawałki – naszego parafianina z Rudawy.

Miniony rok, to również czas wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Andrzej Duda zostaje Prezydentem RP a Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne.

Za nami rekordowy, pod względem temperatur sierpień i grudzień. To najcieplejszy rok w 145-letniej historii pomiarów meteorologicznych. Średnia roczna temperatura wyniosła 10,1*C.

Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim parafianom za życzliwość, zaangażowanie i wszelkie dobro. Wszystko, co tworzy parafię jej aspekt materialny i duchowy to owoc wysiłku wielu, którzy modlitwą, pracą, troską i ofiarą mają w tym swój udział.

Ksiądz proboszcz wspomniał również o czekających nas w przyszłym roku ważnych wydarzeniach z życia Kościoła, diecezji i parafii.

Na zakończenie podziękowaliśmy Panu Bogu za to, że błogosławi naszej parafii, naszym rodzinom i każdemu z nas.