Tegoroczna Niedziela Palmowa przypadła 5 kwietnia br. Ze względu na rządowe obostrzenia miała bardzo okrojony przebieg. Msza Św. z poświęceniem palm odbyła się o godz. 11 z udziałem kilku osób. Przewodniczył jej Ks. Proboszcz Andrzej Badura. Palmy zostały poświęcone za pośrednictwem transmisji on- line. Wielu parafian własnoręcznie wykonało palmy, w ten sposób została podtrzymana piękna tradycja wykonywania palm w naszej parafii. Smutna to była niedziela. Brak wiernych w kościele a nade wszystko dzieci z palmami, brak procesji, konkursu palm… pobudzało serca do głębszej refleksji, niż zazwyczaj. Wielki Tydzień a później Triduum Sacrum rozpoczęliśmy w naszych domach, w naszych rodzinach. W tym roku nasze rodziny miały stać się prawdziwymi Domowymi Kościołami, w których mieliśmy przeżywać najważniejsze prawdy naszej wiary.  Hosanna Synowi Dawidowemu! – śpiewano w swoich rodzinnych domach, łącząc się duchowo z rudawską świątynią na wspólnej modlitwie.