„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone” (Jk 5,14-15)

W naszej parafii, w sobotę 10 lutego br. w przeddzień  Światowego Dnia Chorego została odprawiona Msza św. w intencji chorych, starszych i samotnych osób. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Proboszcz Andrzej Badura.

Podczas Mszy św. został udzielony sakrament namaszczenia chorych. Ponad osiemdziesięciu parafian skorzystało z sakramentu namaszczenia chorych. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Proboszcz  szczególnie podziękował osobom, które zaangażowały się podwiezienie chorych do kościoła. Zachęcił rodziny, opiekunów chorych do częstego korzystania z posługi kapłana z okazji odwiedzin chorych, które mają miejsce w pierwszą sobotę miesiąca.

Niech Matka Boża z Lourdes wyprasza wiele łask wszystkim chorym z naszej parafii