XXV Światowy Dzień Chorego.

11 lutego br., we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75 rocznice objawień fatimskich i 11 rocznicę zamachu na jego życie. W tym roku towarzyszyło mu  hasło: „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”.

Centralne uroczystości  Światowego Dnia Chorego odbyły się w Lourdes. Legatem na te uroczystości Ojciec Święty mianował kard. Pietro Parolina. Natomiast diecezjalne obchody odbyły się tradycyjnie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Jak corocznie do naszego kościoła zaprosiliśmy chorych, szczególnie tych, którzy pragnęli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

W intencji chorych została odprawiona Msza św. o godz. 11.00, podczas której został udzielony Sakrament Chorych. Mszę św. celebrował ksiądz Andrzej Badura. „Życzę wszystkim, aby cierpienia i choroby Was omijały. Nie zapominajcie dziś o tych, którzy potrzebują nie tylko modlitwy, ale i dobrego słowa. Czasem ono jest najlepszym lekarstwem” – powiedział ksiądz proboszcz w czasie kazania. Sakrament namaszczenia chorych przyjęło 62 chorych.