Matka Boża z Lourdes zgromadziła chorych w kościele…

Z okazji Światowego Dnia Chorego, który wypada 11 lutego, została odprawiona msza św. w intencji osób chorych, starszych, samotnych z naszej parafii. Przed mszą św. osoby chore skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania, aby następnie uczestniczyć w Eucharystii, podczas której otrzymali sakrament Namaszczenia Chorych.  Okolicznościowe słowo wygłosił Ksiądz proboszcz parafii. Wspomniał o obchodach Światowego Dnia Chorego, który w tym roku odbywa się w Nazarecie, a także o krakowskich Łagiewnikach, w których odbywały się uroczystości diecezjalne.Mówiąc o cudzie w kanie Galilejskiej, nawiązał do orędzia pap. Franciszka na XXVI  Światowy Dzień Chorego. „W tym Światowym Dniu Chorego możemy prosić Jezusa miłosiernego przez wstawiennictwo Maryi, Jego i naszej Matki, aby obdarzył nas wszystkich gotowością  służby potrzebującym, a konkretnie naszym braciom i siostrom chorym. Niekiedy posługa ta może być męcząca, ciężka, ale jesteśmy pewni, że Chrystus Pan nie omieszka przeobrazić ludzkiego wysiłku w coś boskiego. My również możemy być rękami, ramionami, sercami, które pomagają Bogu w dokonywaniu cudów, często ukrytych”.  Po mszy św. Seniorzy spotkali się na plebanii.