Nie można wyobrazić sobie Szkoły Podstawowej w Nielepicach bez wystawienia przez jej uczniów tradycyjnych bożonarodzeniowych jasełek. To już długa tradycja, że kolejni uczniowie wystawiają jasełka bożonarodzeniowe. Podobnie było 18 grudnia br. Na sali gimnastycznej  zgromadzili się zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, aby wspólnie wejść w magiczny czas Bożego Narodzenia.

Pani Dorota Kuciel Dyrektor Szkoły przywitała wszystkich gości, a wśród nich Panią Elżbietę Burtan Wójta Gminy Zabierzów, Księdza Proboszcza Andrzeja Badurę, Pana Stanisława Dama radnego Gminy Zabierzów.

Tegoroczne jasełka nawiązywały do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat oraz tradycji polskiej. W tym roku jasełka przygotowały najmłodsi uczniowie z klasy I – III.

Od wielu dni dzieci pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowywały się do występu. Zostawały po lekcjach, uczyły się swoich ról. Dużą wagę w tych jasełkach odegrały kostiumy, które były wyjątkowo barwne oraz scenografia.

Jasełka w wykonaniu dzieci. wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: