W ostatnią niedzielę sierpnia /tj. 28.08.16/przeżywaliśmy w naszej parafii Parafialny Dzień Dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Uczyniliśmy to uroczyście na Mszy św. o 9.30, którą odprawił ksiądz Andrzej Badura proboszcz Rudawskiej parafii. Gospodynie z Rudawy, Brzezinki, Nielepic i Niegoszowic w strojach krakowskich przyniosły do ołtarza piękne wieńce z tegorocznych zbóż, ziół i warzyw. W procesji z darami nie zabrakło  bochenków chleba z tegorocznych zbiorów. Wśród licznie zebranych uczestników Eucharystii nie zabrakło sołtysów naszych sołectw a także Wójta Gminy Zabierzów Pani Elżbiety Burtan. Panie z Koła Gospodyń z Brzezinki do kościoła przyjechały z wieńcem na wozie końskim. Widok już rzadki nawet w naszej parafii. Wzbudził oczywiste zainteresowanie i nostalgie, jak to było dawniej…na wsi spokojnej. Życzmy sobie aby tego Bożego daru – chleba nigdy nie zabrakło na naszym stole.