„To dla mnie wielki przywilej być sługą Ducha Świętego (…) Pamiętajcie, że Duch Święty będzie Wam towarzyszył przez całe życie i przez swoje dary, które dziś otrzymacie, będzie dla Was wsparciem” – mówił kardynał Stanisław Dziwisz podczas udzielania sakramentu bierzmowania w parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie.

11 czerwca br. na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzymała z rąk Ks. kar. Stanisława Dziwisza sakrament bierzmowania. Ksiądz Kardynał zwrócił uwagę na fakt, że bierzmowanie jest sakramentem umocnienia, w którym Duch Święty daje siłę do wyznawania wiary i świadczenia słowem i życiem o Jezusie Chrystusie. „Aby świadczyć słowem, trzeba znać naszą wiarę. Zachęcam Was, abyście sięgnęli do Pisma Świętego. To jest ważna Księga!”. Powołał się na autorytet św. Hieronima, który mówił, że znajomość Biblii jest znajomością samego Boga. Kardynał podkreślił, że Jan Paweł II codziennie czytał fragment Pisma Świętego i modlił się nim. Przypomniał również słowa Benedykta XVI, który ubolewał nad tym, że współczesny człowiek żyje tak jakby nie było Boga. Dlatego potrzeba świadków wiary, których świadczenie o Bogu papież emeryt nazwał Piątą Ewangelią.
„Dzisiaj świat potrzebuje tej Piątej Ewangelii, czyli ludzi, którzy nie boją się wyznawać swojej wiary i świadczą o niej swoim życiem. Słowo nie zawsze przemawia. Bardziej przemawia czyn i świadectwo”- mówił Ks. Kardynała Dziwisz.

Kardynał prosił młodzież, aby nie zapominała o niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Dodał, że jest to obowiązek, za którym kryje się łaska. Przypomniał scenę zesłania Ducha Świętego na apostołów i podkreślił, że Kościół w Rudawie, w chwili bierzmowania, staje się prawdziwym Wieczernikiem. „Wy też macie świadczyć na sposób apostołów, nie bać się przyznawać do Jezusa i swoim życiem głosić, że On żyje”.

Hierarcha wspominał Jana Pawła II i podkreślił, jak bardzo kochał on młodzież, w której widział wielką nadzieję.

Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Proboszcz Andrzej Badura podziękował Księdzu Kardynałowi za obecność, dar modlitwy i posługę, dzięki której młodzież otrzymała dary Ducha Świętego.