We wtorek, 11 czerwca br. ponad dziewięćdziesięciu  młodych ludzi z parafii Rudawy, przyjęło z rąk ks. biskupa Jana Zająca sakrament bierzmowania.

Sakrament, który – jak napisano w Katechizmie Kościoła Katolickiego – daje Ducha Świętego, aby głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszą więź z Kościołem, włączyć nas bardziej do jego posłania i pomóc w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem, któremu towarzyszą czyny (KKK 1316).

Uroczysta Msza Św. z udzieleniem sakramentu rozpoczęła się o godz. 18.00. Mszę Św. koncelebrowali: Ks. bp Jan Zając, Ks. proboszcz Andrzej Badura, ks. proboszcz Andrzej Sasuła z Radwanowic. Eucharystię poprzedziło nabożeństwo czerwcowe. Wszystkim uczestnikom liturgii mszalnej dokuczał niemiłosierny upał. W progach naszej świątyni ks. bp Jana przywitali rodzice naszej młodzieży bierzmowanej. Pan Stanisław Myjak w imieniu rodziców poprosił biskupa Jana o udzielenie  młodzieży sakramentu Ducha Świętego.

Młodzież po wysłuchaniu kazania odnowiła  przyrzeczenia chrzcielne i przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Ksiądz bp Jan naznaczył znakiem krzyżma kandydatów.

Pod koniec uroczystości Ks. biskup poświęcił pamiątkowe krzyże, dając jednocześnie wzruszające świadectwo wiary o Helence Kmieć, swojej bratanicy zamordowanej wolontariuszce w Boliwii.

Na koniec nasi bierzmowani zrobili sobie wspólne zdjęcie przy ołtarzu polowym.